Terapia uzależnień

Terapia uzależnień

Kierowana jest dla osób mających problem z zażywaniem substancji zmieniających świadomość (alkohol, leki, narkotyki). Pierwszym krokiem w terapii jest spotkanie konsultacyjne polegające na rozmowie o problemie (oraz ustaleniu leczenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta).

Podczas terapii uzależnienia pacjent może dokonać szeregu zmian niezbędnych do utrzymania trzeźwości. Powinny one dotyczyć zarówno zachowań, postaw, przekonań, przyzwyczajeń jak i relacji międzyludzkich, sposobów reagowania, przeżywania i myślenia. Dzięki terapii uzależnień może także uwierzyć, że możliwe jest życie bez używek. Podczas terapii uzależnień pacjent zdobywa wiedzę na temat uzależnienia, jego objawów, przebiegu, konsekwencji i wpływu na wszystkie sfery życia. Terapia uzależnień ma na celu również wzmocnienie motywacji do trzeźwienia i przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie i zdrowie.

Terapia współuzależnień

Polega na pomocy osobie, która nie radzi sobie z problemem uzależnienia bliskiej osoby. Praca z osobą współuzależnioną rozpoczyna się od indywidualnej konsultacji  (rozmowa o problemie). Terapia współuzależnienia pozwala na uporządkowanie i wypracowanie radzenia sobie we wszystkich istotnych sferach życia: życie uczuciowe, duchowe, relacje z ludźmi, zdrowie.

Terapia DDA

Terapia DDA kierowana jest do osób, które mają w swojej historii życie w rodzinie, w której występował problem alkoholowy. Praca z osobą DDA rozpoczyna się od indywidualnej konsultacji, na której ustalany jest cel pracy i rodzaj pomocy, dostosowanej do potrzeb osoby.

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Czytaj więcej...